شرایط زندگی و هزینه های زندگی در اتریش

تحصیل در روسیه

شرایط زندگی و هزینه های زندگی در اتریش

 اگر دوست دارید اطلاعات جدید مفید و دقیقی درباره زندگی در اتریش به دست آورید این مقاله را از دست ندهید.  شرایط زندگی در اتریش چگونه است؟ شرایط کار در اتریش و هزینه های زندگی چگونه است؟ معایب و مشکلات زندگی در اتریش چیست ؟  شرایط اقتصادی اتریش چگونه است ؟ مشاغل مورد نیاز اتریش کدامند؟

اتریش کجاست ؟

 کشوری بسیار زیبا در اروپای مرکزی است است . مساحت این کشور ۸۳ هزار و ۸۵۵ ۵ کیلومتر مربع می باشد. کشور اتریش کشوری کوهستانی است و دارای آب و هوای نسبتا معتدل است که بیشتر روزهای سال بارش باران یا برف اتفاق  می‌افتد ، اگر در تابستان به اتریش می روید داشتن یک بارانی ضروری است.  آب و هوای اتریش خیلی سرد نیست و روزهای زیادی در این کشور آفتابی است و شرایط زندگی در کشور زیبای اتریش روش برای ایرانیان بر خلاف کشوری مانند سوئد، بسیار مناسب است.

 شهر زیبای وین پایتخت اتریش، با جمعیتی حدود دو میلیون نفر در رتبه نهم در اتحادیه اروپا را از نظر جمعیت و بزرگی شهر دارد و شرایط زندگی در اتریش به علت جمعیت نه چندان شلوغ این کشور، در مقایسه با کشورهای پرجمعیت اتحادیه اروپا بسیار مناسب و در وضعیت رفاهی بسیار بهتری  می باشد. مردم اتریش مردمی با فرهنگ بسیار غنی هستند اگر شما برای اولین بار به اتریش سفر کنید ، پس از آن به هر کشور دیگری در دنیا سفر کنید  دل زده خواهید شد.

 مردم اتریش بسیار اجتماعی و مهربان هستند به هیچ عنوان هیچ آثاری از نژادپرستی را در خلق و خوی این مردم مهربان نخواهید دید و پس از مدتی زندگی و ماندن در این کشور زیبا خواهید دید که رفتار اکثر خارجی های ساکن اتریش نیز مانند مردم آن شده است.

به این نکته توجه داشت که اگر به اتریش سفر کردید و یا خواستید در آنجا زندگی کنید  به لباس و ظاهر خود اهمیت دهید  و به خاطر داشته باشید که هیچ گاه در قرارهای خود تاخیر  نداشته باشید. هشتمین مقصد گردشگری دنیا کشور اتریش می باشد ،که کوهستان ها و جنگل های پر از دریاچه و رودخانه و مناطق تاریخی موزه ها و معماری خاص اروپایی  در این کشور باعث شده است  که به عنوان یکی از مقاصد پر گردشگر دنیا باشد.و اگر دوست دارید به بهشت روی زمین بروید هالشتات را از دست ندهید و حتماً از آنجا دیدن  کنید.

نظام اقتصادی در اتریش نظام سوسیالیستی می‌باشد که سطح زندگی بالایی را برای شهروندان خود مهیا کرده است است این کشور در طی چند سال اخیر به عنوان یکی از ثروتمند ترین کشورهای اروپا و جهان تبدیل شده است ساختار اقتصاد این کشور از شرکت‌های کوچک و متوسط تشکیل شده و به همین دلیل است که شرایط اقتصادی اتریش برای شرکت های استارتاپی بسیار مناسب می باشد.

شرایط زندگی و هزینه های زندگی در اتریش

وضعیت کار در اتریش چگونه است؟

 هم اکنون وضعیت کاری وی در اتریش بسیار مناسب می باشد که می توان گفت در مقایسه با کشور صنعتی آلمان نیز حتی در وضعیت بهتری قرار دارد . جالب است بدانید که نرخ بیکاری در برخی شهرهای اتریش آن قدر پایین است که گاهی مشکلاتی را برای مدیریت و اداره شرکت ها و کارخانه ها به وجود می آمد و سرمایه داران و کارفرمایان گاهاً به علت کمبود نیروی کار مجبور به پرداخت دستمزد های بیشتری می شوند.

اتریش

مشاغل مورد نیاز در اتریش :

 تکنسین و  مهندس مکانیک

 مهندس آی تی  وب، نرم افزار و برنامه نویسی

 مهندسی تکنولوژی

 مهندس معدن

 تکنسین و مهندس برق پرستاری

 روانپزشک

 کارشناس بهداشت حرفه ای

هزینه های زندگی دروین نسبت به دیگر پایتخت‌های اروپایی مانند برن اصلا برایم بسیار ارزانتر می باشد زیر ساخت های بسیار پیشرفته و سیستم آموزشی بسیار مدرنی دارد . اگر به سیستم حمل و نقل عمومی در شهر وین اشاره کنیم می توان گفت که یکی از ارزان ترین و مدرن ترین سیستم های حمل و نقل از سراسر دنیا را دارد. شهر زیبای وین  از نظر هزینه زندگی کم، امنیت بسیار بالا، زیبایی و تمیزی شهر  و حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته و دقیق یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی می باشد.

 حمل و نقل عمومی  دیدنی های وین

پیدا کردن دیدنی های تاریخی شهر زیبای وین کار سختی نیست، وین پر است از عمارت های باشکوه قرن نوزدهم که  عظمت امپراتوری  را به نمایش می گذارند. وین موزه های بسیاری دارد که موزه تاریخ هنر یکی از زیباترین موزه های اروپا و جهان می باشد . در زیر تعدادی از محبوب‌ترین دیدنی‌های بیان را به شما معرفی می کنیم.

 کاخ شونبرون

 کاخ شونبرون

تاق‌های سلطنتی «کاخ شونبرون» بی‌نظیرند که حتی آپارتمان‌های قیصر در هافبورگ به گرد پایشان هم نمی‌رسند. کاخ را امپراتور ماتیاس دور چشمه‌ای ساخت که هنگام شکار پیدا کرد و بعدتر فردیناند دوم در سال ١٦٣٧ آن را کامل کرد. ترک‌ها، در نبرد وین، این کاخ را ویران کردند، اما لئوپولد  یک کاخ تابستانی در آن‌جا ساخت و وقتی ماریا ترزا به تخت نشست، شونبرون را اقامتگاه خانواده‌ی سلطنتی قرار داد و دستور داد آن را بزرگتر کنند.

از ١٤٤١ اتاق کاخ مردم فقط می‌توانند از ٤٠ اتاق بازدید کنند. برای تماشای کاخ، دو گزینه دارید: یکی گرند تور یا تور بزرگ که در آن هر ٤٠ اتاق، از جمله آپارتمان‌های فرانتز جوزف و همسرش الیزابت و اتاق‌های کار ماریا ترزا و شوهرش فرانتز اشتفان، را می‌بینید و یکی هم امپریال تور که بازدیدکنندگان را به ٢٢ اتاق، شامل اتاق‌های کار ماریا ترزا و شوهرش فرانتز اشتفان، می‌برد. هر دو تور راهنما دارد.

اوج زیبایی کاخ را در گالری بزرگ می‌بینید. نزدیک این گالری اتاقی هست که جلسه‌های دولتی محرمانه‌ی دوران ماریا ترزا را آن‌جا برگزار می‌کرده‌اند. کاخ اتاق بسیارجالبی دارد به اسم اتاق میلیونی ، که در این اتاق زیبا مینیاتورهای هنرمندان ایرانی را هم میتوانید ببینید.

خانه اپرای وین

خانه اپرای وین

یکی از بزرگترین و پرشکوهترین سالن‌های نمایش در دنیا می‌باشد، که میزبان مشهورترین آهنگسازان، رهبران ارکستر، تکنوازان و رقصنده‌ها بوده ومیباشد. نمایش‌های اپرا و باله بیشتر از صدها بار در سال بر روی این استیج برگزار می‌شوند، نمایش‌هایی که موسیقی آنها شاید به سالها قبل( به سال 1625)، زمانی که اولین اپرای وین اجرا شد  باز می‌گردد.

خانه عظیم اپرای فعلی در سال 1869 ساخته شده است و به خاطر سبک رنسانس فرانسوی آن مورد توجه می‌باشد. از جمله نکات بارز داخلی این بنا می‌توان به پلکان عظیم منجر به طبقه اول به نام  «Schwind Foyer» (به احترام او به خاطر نقاشی‌های معروفش از صحنه‌های اپرا کشیده بود ،نام گذاری شده است) و اتاق نفیس چای با پرده‌های منقش ارزشمندش اشاره نمود. که فضایی برای حدودا دو هزار تماشاگر و بیش از صد موسیقیدان میباشد.

اشتفان پلاتز

اشتفان پلاتز

اشتفان‌پلاتز قلب وین زیباست ، میدانی که مهمترین گذرگاه‌ها و پیاده روهای شهر از آن می‌گذرد و کلیسای اشتفان هم در آن قرار گرفته است. علاوه بران ، کاخ الیزابت که حالا به موزه‌ی کلیسای جامع وین تبدیل شده است در انجا قرار دارد. این‌جا بهترین نقطه برای شروع گردش دروین است و در تمام سال هنرمندان خیابانی با شور فراوان در اینجا برنامه اجرا می‌کنند. اگر هم از هیاهوی میدان خسته شدید، چند دقیقه پیاده‌ بروید تا به خیابان‌های آرام و زیبای پشت میدان و کافه‌ها و رستورانهای معروف با انواع غذاهای بین المللی برسید.

تئاتر ملی وین

تئاتر ملی وین

بنای فوق‌العاده زیبای تئاتر ملی وین (تئاتر بورگ) شهرت خود را مدیون نمایش‌های آلمانی زبانی که به روی صحنه آن اجرا شده می‌باشد. بسیاری از نام‌های پرآوازه بر روی چهار صحنه‌ی نمایش آن از زمانی که توسط «امپراطور جوزف دوم» در سال 1776 به‌عنوان تئاتر دربار ساخته شده است، به اجرا پرداخته‌اند. پس از یک آتش سوزی ویرانگر در سال 1945، سالن تئاتر به تدریج بازسازی و در سال 1955 دوباره گشوده شد و از آن زمان به‌عنوان مهم‌ترین سالن تئاتر این کشورشناخته می شود .علاوه بر ابعاد و همچنین استاندارد بودن فضای نمایشی آن، فضای خارجی ساختمان به دلیل وجود تندیس‌های تزئینی متعدد، سن‌ها و مجسمه‌های زیبا تحسین برانگیز می‌باشد. فضای داخلی نیز با دکوراسیون غنی با سبک باروک فرانسوی و پله‌هایی با نقاشی‌هایی از «گوستاو» و «ارنست کلیمت» به اندازه فضای خارجی بنا مسحور کننده می باشد.

باغ وحش وین

باغ وحش وین

باغ وحش وین در واقع زمانی دامگاه امپراطور فرانسیس بوده که در سال 1752 تأسیس گشته و قدیمی‌ترین باغ وحش دنیا به شمار می‌رود. بسیاری از ساختمان‌های این مجموعه به همان شکل اول حفظ شده‌اند و یکی از مشهورترین باغ‌ وحش‌های اروپا برای بازدید است، به ویژه اگر زمانی را در پاوین سلطنتی قرن 18 که امروزه به کافه بسیار بزرگی تبدیل شده برای رفع خستگی سپری نمایید. از ویژگی بارز این باغ وحش با بیش از 750 گونه جانوری، می‌توان به پانداهای قول پیکر آن و توله‌هایشان و همچنین، موجودات شگفت‌انگیزی که در جنگل‌های بارانی و آکواریوم نگهداری می‌شوند، اشاره کرد.

 پارک پراتر

پارک پراتر

پارک طبیعی بزرگی که بین دانوب و کانال دانوب قرار گرفته، تقریباً مانند این است که به دنیای دیگری قدم می‌گذارید. پارک پراتر با مساحت 3200 که زمانی شکارگاه سلطنتی بوده است، از دیرباز یکی از محبوب‌ترین مناطق تفریحی وین به حساب می‌آمده است. در اینجا برای هر فردی با هر سن و سلیقه جاذبه‌ای وجود دارد، از هیجان در منطقه Wurstel با پارک تفریحی قدیمی آن تا غذا خوردن و رقصیدن! از جاذبه‌های این پارک، سواری با چرخ‌وفلک غول‌پیکر، از نکات عطف وین است که از سال 1896 امکان تماشای نمایی بی نظیر از شهر را فراهم آورده است. (اگر توان مالی دارید، کابین فوق العاده لوکس را انتخاب نمایید که برای بیش از 12 نفر مناسب می‌باشد).

بنای یادبود پراتر زیرر (Prater Ziehrer)، مجسمه‌ای بسیار زیبا و با ابهت از زندگی موسیقیدان CM Ziehrer ساخته شده است، موزه پراتر با مستنداتی که بیانگر تاریخ پارک می‌باشد، افلاک نما و راه‌آهن بخار مینیاتوری لیلی پوتی که مسیری طولانی در نزدیکی خیابان اصلی ساخته شده است که از دیگر جاذبه‌های این مجموعه زیبا می‌باشند. در جای دیگر در این پارک فضای وسیعی برای اسب سواری وجود دارد، شنا کردن در استخرزیبای  ورزشگاه، فوتبال، دوچرخه‌سواری، تنیس و بولینگ از دیگر سرگرمی‌های این پارک می‌باشند.

رود دانوب

رود دانوب

رود دانوب یکی از رودهای مهم اروپا به شمار میرود ،که در مسیر خود از آلمان، اتریش، اسلواکی و مجارستان عبور می‌کند. در فصل تابستان که هوای شهر وین گرم می‌شود، این رود به محل تفریح مردم تبدیل شده و بسیاری از مردم محلی را نیز به‌سمت خود جذب می‌کند تا با ابتنی در آب‌های آن خودشان را خنک کنند. (جزیره دانوب ) محل تفریح افرادی محسوب میشود که به آفتاب گرفتن یا شنا علاقه دارند. این مکان، ساحلی خانوادگی و یک پارک ماجراجویانه را نیز در برمی‌گیرد که می‌توانید از تمامی آن‌ها به ‌صورت رایگان استفاده کنید. هر چه در ساعت‌های اولیه‌ی روز از این مکان دیدن کنید بهتر است؛ زیرا با جمعیت کمتری روبه‌رو خواهید شد و می‌توانید جایی را برای خود در اسکله پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =