زندگی در اتریش

زندگی در اتریش

تحصیل در اتریش

اخذ ویزای دانشجویی اتریش چگونه است ؟ ایا تحصیل رایگان در کشور زیبای اتریش امکان پذیر است؟  شرایط زندگی در اتریش چگونه است ؟

اتریش

اتریش

کشور اتریش واقع در اروپای مرکزی است و  مرز مشترک با کشورهای آلمان، اسلواکی، جمهوری چک، مجارستان، ایتالیا و سوئیس آن را در موقعیت اقتصادی و گردشگری بسیار جالب توجهی قرار داده است. پایتخت اتریش شهر وین می باشد که به مدت ده سال پی در پی به عنوان بهترین پایتخت دنیا انتخاب شده است.

زبان رسمی در کشور اتریش زبان آلمانی می باشد اما جالب  توجه است  که ۹۰ درصد مردم در اتریش مسلط به زبان انگلیسی هستند و به زبان انگلیسی نیز صحبت می کند. جمعیت این کشور حدود ۹ میلیون نفر می باشد، این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد و واحد پول در این کشور یورو است. و جالب است بدانید که پاسپورت این کشور در رده سومین پاسپورت معتبر و قدرتمند جهان قرار دارد

کشور اتریش یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌رود، هم به دلیل دانشگاه های معتبر و برجسته اینکشور و همچنین تحصیل رایگان در مقاطع مختلف تحصیلی .که منظور از رایگان در این نوشتار، هزینه بسیار پایین نزدیک به رایگان می باشد هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش بین۳۵۰ تا ۷۵۰ یورو در هر ترم در دانشگاه‌های خصوصی این کشور به طور متوسط مبلغ ۱۴ هزار یورو در سال می باشد.هزینه زندگی در اتریش با توجه به سطح امکانات بالا، رفاه و تسهیلات عالی در این کشور بسیار پایین می باشد. و یکی از دلایل انتخاب وین به عنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی در طی چند سال گذشته، همین موضوع می باشد.

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش و تحصیل در مدارس اتریش:

مدارس اتریش به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند که مدارس دولتی در این کشور از سطح کیفی آموزشی بسیار بالایی برخوردار می باشند و کاملاً رایگان می باشد و همچنین هزینه کتاب ها و وسایل حمل و نقل و مدرسه برای دانش آموزان کاملاً رایگان می باشد. تحصیل در اتریش از سن ۵ سالگی( ورود به مهد کودک) شروع شده و تا سن ۱۶ سالگی که اجباری می باشد به اتمام می‌رسد .مدارس خصوصی و بین المللی در اتریش شهریه را به طور کامل از والدین دریافت میکند.

 ویزای دانشجویی اتریش

ویزای دانشجویی اتریش

تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش چگونه است؟ تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش چند سال طول می کشد؟ تحصیل در مقطع دکترا در اتریش نیازمند چه مدارکی می باشد؟

متقاضیان ویزای تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی می توانند برای همراهان خود درخواست ویزای همراه کنند و پس از ورود خود می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به اتریش بیاورند. تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش حدود ۳ الی ۴ سال طول می کشد، مدرک زبان برای دریافت پذیرش در این مقطع تحصیلی مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶ و یا مدرک زبان آلمانی B1 می باشد. زبان تدریس در دانشگاه ها ، آلمانی و در بسیاری از رشته ها به خصوص در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی نیز می باشد.

توجه داشته باشید که مهلت تقاضانامه تحصیلی در ترم زمستانی تا پنجم سپتامبر، و برای ترم تابستانی تا پنجم فوریه می باشد و تمامی مدارک مورد نیاز تا این تاریخ باید به دانشگاه  برسد، بنابراین هر زمان که قصد شروع به تحصیل در اتریش را دارید، بهتر است که از حدود ۹ ماه تا یک سال قبل از آن مدارک خود را به موسسه ما تحویل داده تا زمان کافی برای پیگیری پرونده شما را داشته باشیم .

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

مقطع کارشناسی ارشد در اتریش  حدوداً دو سال زمان می‌برد، که متقاضیان ویزای تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد می توانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود درخواست ویزای همراه بدهند که پس از ورود به اتریش و دریافت اقامت تحصیلی خود میتوانند برای الحاق خانواده خود درخواست بدهد. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد نیز اجازه کار دارد که نیمه وقت یا ۲۵ ساعت در هفته می باشد.

 تحصیل در مقطع دکترا در اتریش

تحصیل در مقطع دکترا در اتریش

اخذ ویزای تحصیلی اتریش در مقطع دکترا بسیار مورد توجه ایرانیان می باشد، از این بابت که می‌توانند مدارج علمی خود را در بهترین شهر دنیا و در یکی از دانشگاه های معتبر دنیا،  به صورت رایگان به پایان برسانند. شما پس از کسب اقامت تحصیلی اتریش در مقطع دکترا می توانید برای خانواده ی خود درخواست ویزا دهید همچنین در طول دوران تحصیل که حدوداً ۴ تا ۵ سال طول می‌کشد شما اجازه کار خواهید داشت. برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا، شما باید یک استاد راهنما( سوپروایزر) از یکی از دانشگاههای اتریش داشته باشید، که پس از مکاتبه و کسب تایید از استاد بتوانید در این مقطع ادامه تحصیل دهید. داشتن یک رزومه تحصیلی و علمی قوی همچنین مدرک زبان با نمره بالا و مقالات علمی از دیگر مدارک مورد نیاز و مهم برای تحصیل در مقطع دکترا می باشد.

برای کسب اطلاعات کامل و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 کار دانشجویی در اتریش

کار دانشجویی در اتریش

یکی از موارد مهم  و مورد توجه پس از اخذ ویزای تحصیلی اتریش، شرایط و اجازه کار در این کشور می باشد. تمامی دانشجویان در تمام مقاطع تحصیلی در اتریش اجازه کار دارند که به مقطع تحصیلی متفاوت می باشد و از ۲۰ ساعت تا ۳۰

ساعت در هفته متغیر میباشد و در صورت اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا تا ۴۰ ساعت اجازه کار وجود دارد. که در اتریش پس از اتمام تحصیلات به شما یک ویزای یکساله جستجوی کار داده می‌شود و در صورت استخدام ویزای شما به

ویزای کاری تبدیل میشود.

مشاوره

ویزای تحصیلی اتریش و ویزای همراه

شما به عنوان متقاضی پس از اخذ ویزای تحصیلی اتریش میتوانید برای همراهان خود( همسر و فرزندان) درخواست ویزای همراه دهید. همراه شما میتواند اجازه کار از اداره مهاجرت دریافت کرده و در اتریش مشغول به کار شود، همچنین فرزندان شما می توانند در اتریش مشغول به تحصیل شوند.

جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش و همچنین بورسیه تحصیلی اتریش با مشاوران ما تماس بگیرید.

تحصیل پزشکی در اتریش چقدر هزینه دارد؟ شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در رشته پزشکی در اتریش چگونه است؟ آیا امکان اخذ پذیرش تحصیلی در رشته پزشکی بدون مدرک زبان وجود دارد؟ آیا امکان تحصیل در رشته پزشکی در اتریش به صورت رایگان وجود دارد؟ آیا دانشکده های پزشکی اتریش مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟ مدت زمان تحصیل پزشکی در اتریش چند سال است؟

جهت دریافت مشاوره تخصصی در زمینه تحصیل پزشکی در اتریش فرم ارزیابی را پر کرده تا با مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 12 =