اقامت امریکا 

یکی از آسان ترین راه های ورود به کشور آمریکا، مهاجرت تحصیلی به آمریکا می باشد.

انواع ویزاهای تحصیلی آمریکا چیست ؟

  هزینه تحصیل در آمریکا چگونه است؟

 مزایای تحصیل در آمریکا چیست؟

 اقامت پس از تحصیل در آمریکا چگونه است؟

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای F1 :

یکی از معروف ترین انواع ویزاهای تحصیلی آمریکا ویزایF1  می باشد ، شما به عنوان متقاضی تحصیل در کالج ها و دانشگاه  های آمریکا میتوانید برای دریافت این ویزا اقدام و همچنین برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود درخواست ویزای F2 بدهید، که این ویزای تحصیلی آمریکا برای دوره های بلند مدت که بیشتر از ۶ ماه است ، صادر می شود.

ویزای  M1 :

 یکی دیگر از ویزا های تحصیلی معروف آمریکا ویزای  M1 می باشد که شرایط اخذ ویزای  M1 بسیار شبیه به ویزای F1 می باشد، در این ویزا شما به عنوان متقاضی می توانید برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود درخواست ویزای  M2 بدهید. اما به این نکته توجه داشته باشید که ویزای M1 شامل برخی رشته های خاص فنی و حرفه ای می باشد.

 ویزای J1 :

 ویزای  J1 برای متقاضیانی صادر می شود که درخواست فرصت مطالعاتی دارند، و قصد تحقیق و یا تدریس در دانشگاه های آمریکا را دارند، اعتبار این نوع ویزا متغیر میباشد، در این روش نیز مانند  سایر روشهای بالا شما به عنوان متقاضی میتوانید برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود درخواست ویزای  J2 بدهید. مدت اعتبار ویزای شما هر چقدر که باشد، طبق قوانین آمریکا شما باید پس از دو سال خاک آمریکا را ترک کرده و دوباره برای ورود به آمریکا اقدام کنید.

 به این نکته توجه داشته باشید که در تمامی روشهای بالا شما به عنوان متقاضی باید تمکن مالی کافی از خود نشان دهید که اثبات کند شما پس از دوره تحصیل به کشور خود باز می گردید.

پذیرش تحصیلی در مدارس آمریکا چگونه است؟

 تحصیل در مدارس ابتدایی آمریکا

مدارس تحصیلی در آمریکا شامل ۵ سال آموزشی از اول تا پنجم می باشند و به اضافه یک سال مهد کودک جمعا  ۶ سال به طول می انجامد.

 تحصیل در مدارس متوسطه آمریکا

 دوره متوسطه در آمریکا پس از کلاس پنجم شروع می شود و شامل ۷ هفت سال کامل می باشد که ۳ سه سال در مقطع متوسطه ( Middle school) و ۴ سال کامل را در مقطع دبیرستان یا ( High school ) می گذرانند و پس از به پایان رساندن این ۷ سال به  دانش آموز مدرک دیپلم داده میشود.

 مدارس در آمریکا در دو بخش خصوصی و دولتی فعالیت می کنند که هزینه مدارس خصوصی در آمریکا بسیار بالا می باشد ، اما مدارس دولتی برای افراد آمریکایی رایگان می باشد ، از آنجایی که دریافت پذیرش مدارس برای دانش آموزان غیرآمریکایی بسیارسخت می باشد معمولاً دانش‌آموزان بین المللی نمی‌توانند به تحصیل رایگان بپردازند مگر اینکه به همراه والدین خود از طریق اقامتی دیگر وارد آمریکا شده باشند.

 برای دریافت مشاوره رایگان و تخصصی با موسسه ما تماس بگیرید و فرم مشاوره رایگان را پر کنید.

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی در آمریکا چیست؟

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا چگونه است؟

 برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی در آمریکا، شما به عنوان متقاضی باید مدرک معادل دیپلم دبیرستان را اخذ کرده  و ارائه دهید، که در این صورت می توانید برای دوره های فوق دیپلم ( دو ساله) و دوره های لیسانس(  ۴ ساله) درخواست کنید .

شما برای دریافت پذیرش تحصیلی باید مدرک زبان انگلیسی( تافل) ،( آیلتس معادل ۶ ) را ارائه دهید، همچنین قبل از ورود به دانشگاه در مقطع لیسانس نیاز به انجام یک آزمون میباشد،

 آزمون  SAT

آزمون استدلالی SAT

 آزمون موضوعی SAT

 که نمره این آزمون بسیار مهم است و میزان آمادگی شما برای ورود به دانشگاه را در زمینه‌های زبان انگلیسی ، علوم پایه  و ریاضی می‌سنجد.

  هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا حدودا بین ۱۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار در سال می باشد و مقطع کارشناسی در آمریکا چهار سال به طول می انجامد.

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا شما به عنوان متقاضی باید علاوه بر ارائه مدرک ۱۲ ساله دیپلم مدرک دوره کارشناسی خود را که به مدت چهار سال گذرانده اید نیز ارائه کنید، علاوه بر این مدارک شما نیازمند گذراندن آزمون های خاصی نیز می باشید. آزمون زبان انگلیسی( آیلتس- تافل) که این آزمون برای همه رشته های تحصیلی اهمیت دارد و شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا باید مدرکی حداقل معادل آیلتس شش و نیم ارائه دهید البته باید توجه داشته باشید که مقایسه نمره آیلتس و تافل با توجه به اطلاعات خود دانشگاه مقصد می تواند بسیار متفاوت باشد.

 آزمون  GRE

 برای متقاضیانی که درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی را دارند، انجام این آزمون بسیار ضروری می باشد، که این آزمون را موسسه   ETS برگزار می‌کند که برای بررسی فاکتورهایی مانند مهارت های زبان، تفکر انتقادی، نوشتارتحلیلی و … برگزار می شود .

 آزمون GMAT

برای متقاضیانی که درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مدیریتی را دارند، پاس کردن این آزمون ضروری و لازم می باشد، در واقع این آزمون ثابت و استاندارد برای متقاضیان رشته  MBA می باشد، در ابتدا از این آزمون به عنوان معیار پذیرش رشته های مدیریت و تجارت در دانشگاه‌های آمریکا استفاده  می شد اما در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از دانشگاههای سراسر جهان از این آزمون استفاده می کنند.

  آزمون LSAT

  از این آزمون برای انجام مراحل پذیرش در رشته حقوق استفاده می شود، که برای دریافت پذیرش از بسیاری از دانشگاه های ایالات متحده آمریکا در رشته حقوق الزامی می باشد و هر ۴ سال یکبار برگزار می‌شود.

 آزمون  MCAT

 این آزمون برای پذیرش در رشته های پزشکی در کالج ها و دانشگاه های  آمریکا انجام میشود و  فرایند پذیرش در رشته های  پزشکی در دانشکده های آمریکا بدون این آزمون به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد.

 هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا حدوداً ۱۷۰۰۰  تا ۴۰۰۰۰  دلار امریکا  در سال می باشد و طول مدت تحصیل در این مقطع حدوداً دو سال است.

برای کسب اطلاعات بیشتر فرم ارزیابی برای مشاوره‌ رایگان را پر کنید و منتظر تماس همکاران ما باشید.

تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا

 یکی از بهترین روش های مهاجرت به آمریکا، تحصیل  در مقطع دکترا در آمریکا می باشد مدت زمان تحصیل در این مقطع حدوداً ۴ تا ۶ سال می باشد که باید به صورت مستمر باشد.

دانشگاه های آمریکا به دو گروه  ایالتی( دولتی) و خصوصی تقسیم می‌شوند هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی در مقطع دکترا حدوداً ۱۷۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار آمریکا در سال می باشد، و از آنجایی که هزینه ها در دانشگاههای ایالتی( دولتی) ارزان تر میباشند در نتیجه ظرفیت پذیرش برای متقاضیان غیر آمریکایی محدود و سخت تر می باشد.

 برای دریافت ویزای تحصیلی  در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا شما باید یک پروپوزال بسیار قوی داشته باشید، همچنین نیازمند نمره آیلتس بالای ۷  و همچنین داشتن یک استاد راهنما( سوپروایزر) برای شما الزامی است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا چیست؟

– آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

– مدرک زبان مورد نیاز برای هر مقطع

– رزومه

 – توصیه نامه اساتید (که برای مقطع کارشناسی  ارشد سه توصیه نامه- و برای مقطع دکترا چهار توصیه نامه لازم می باشد)

– انگیزه نامه تحصیلی

–  تاییدیه مقالات داخلی و ISI

 – تمکن مالی کافی

 هزینه های تحصیل در آمریکا چگونه است؟

 آیا بدون مدرک زبان میتوان ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کرد؟

 شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی آمریکا چگونه است؟ ست

 شرایط کار پس از پایان تحصیلات در آمریکا چگونه است؟

 آیا میتوان از طریق تحصیل تابعیت آمریکا را دریافت کرد؟

 شما میتوانید برای کسب اطلاعات در زمینه مهاجرت به تمامی کشورهای برتر دنیا با موسسه محمدی تماس حاصل فرمایید و  مشاوره رایگان دریافت کنید.