مهاجرت به استرالیا

شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا چیست؟

قوانین جدید مهاجرت به استرالیا چگونه است؟

شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت استرالیا چگونه است ؟

مهاجرت به استرالیا از کدام روش راحت تر است؟

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای کار

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به استرالیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

شرایط کلی مهاجرت به استرالیا و هزینه های زندگی در استرالیا

اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای کار

 در استرالیا همواره فرصت های شغلی فراوانی وجود دارد که هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا از طریق مهاجرت کاری اقدام به اخذ اقامت استرالیا می کنند.

 شما به عنوان متقاضی در صورت واجد شرایط بودن می توانید با ویزای کار وارد استرالیا شده و اقامت کاری دریافت کنید. ویزای کاری استرالیا انواع مختلفی دارد و همچنین ارزیابی متفاوتی دارد ولی در تمامی آنها شرایط متقاضی موثر میباشد که این شرایط عبارتند از: تحصیلات، میزان تجربه کاری و مدرک زبان انگلیسی

 در صورتی که شما در یکی از موارد اعلام شده در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا تخصص و مهارت کافی داشته باشید می توانید از طریق یکی از ویزاهای:  ۱۸۶، ۱۸۷،  ۱۸۹ و یا ۱۹۰ اقدام به گرفتن اقامت کاری استرالیا کنید.

اگر حمایت یک کارفرمای مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا را داشته باشید، اولین قدم برای اخذ ویزای ۱۸۶ استرالیا را برداشته و می توانید برای مراحل بعدی اقدام فرمایید.

اگر کارفرمای شما در مناطق کم جمعیت استرالیا باشد، که این مناطق در هر ایالت استرالیا به تفکیک کد پستی مشخص می باشند شما می توانید از طریق ویزای ۱۸۷ استرالیا اقدام کنید.

 ویزای کار استرالیا از نوع ۱۸۹ بر اساس سیستم امتیاز بندی میباشد که شما باید امتیازات لازم را به دست آورید و در این صورت  نیازی به اسپانسر ندارید.

 در صورتی که در کسب امتیاز ز دچار مشکل شوید می‌توانید با اخذ حمایت از یکی یکی از اسپانسرهای ایالتی ۵ امتیاز کسب کرده و از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید.

 جهت اقدام و درخواست  ویزای کاری به اداره مهاجرت استرالیا بهتر است شرایط زیر را داشته باشید:

  •  تحصیلات کافی
  •   شغل شما به عنوان متقاضی جزو مشاغل اعلام شده در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد
  •   سن شما به عنوان متقاضی بین ۲۰ تا ۵۰ سال باشد
  •  سابقه کاری شما در زمینه تحصیلی شما باشد
  •   داشتن مهارت و مدرک زبان انگلیسی

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

یکی از روش‌های مورد توجه ایرانیان، مهاجرت از طریق تحصیل به استرالیا می باشد.  شما به عنوان متقاضی پس از دریافت ویزای تحصیلی استرالیا که نامیده می شود، یک اجازه اقامت بلند  البته موقت دریافت می‌کنید که قابل تمدید می‌باشد،  توجه داشته باشید که اگر شما به عنوان متقاضی زیر سن قانونی ۱۸ سال هستید، برای دریافت اقامت تحصیلی نیازمند یک تیم در کنار خود هستید، و حداقل سن برای درخواست اقامت تحصیلی شش سال می باشد، که در این صورت فرزند شما می‌تواند به عنوان متقاضی برای ورود به مدارس بین المللی جهت اخذ ویزا اقدام کنند و پدر یا مادری که مایل به همراهی فرزند خود( زیر ۱۸ سال) هستند، می ‌توانند از طریق ویزای ۵۹۰ اقدام کنند.

یکی از موارد مهم در اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، هزینه تحصیل در استرالیا می باشد که با توجه به گروه های تحصیلی و مقاطع تحصیلی مختلف و همچنین رتبه بندی مراکز آموزشی هزینه ها متفاوت می باشد که در زیر آورده شده است.

در مقطع تحصیلی دبستان        ۸۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار  استرالیا

در مقطع تحصیلی دبیرستان    ۵۰۰۰ تا  ۲۳,۰۰۰ دلار استرالیا

در مقطع کالج                    ۱۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار استرالیا

در مقطع کارشناسی             ۱۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار استرالیا

در مقطع کارشناسی ارشد       ۱۵۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار استرالیا

در مقطع دکترا                   ۱۴۰۰۰ تا   ۳۷۰۰۰ دلار استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

 ویزای سرمایه گذاری استرالیا چیست؟

 اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری چگونه است است؟

 آیا سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا امکان پذیر میباشد؟

 اگر به کشور استرالیا برای سرمایه گذاری و مهاجرت فکر کرده اید حتما این سوالات بسیار زیادی ذهن شما را درگیر کرده است. یکی از راه های متداول مهاجرت به استرالیا برای ایرانیان اخذ ویزا از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی می باشد.

 معمول ترین نوع ویزا، ویزایی ۴ ساله است که در صورتی که دارنده ویزا به تعهدات خود برای سرمایه‌گذاری در استرالیا عمل کند، قابلیت  تبدیل به ویزای دائم را دارد.

 طبق قوانین مهاجرت در کشور استرالیا کارآفرینان و سرمایه گذاران می توانند یک فعالیت کارآمد را در استرالیا آغاز کنند و سپس با ارائه خدمات در آن کشور تجارت خود را گسترش دهد. که برای اخذ این نوع ویزا تمامی شرایط زیر مورد نیاز می باشد:

– سن شما به عنوان متقاضی باید کمتر از ۵۵ سال باشد

– شما باید حداقل مدرک آیلتس با نمره ۶ را داشته باشید

– میزان دارایی شما باید حدوداً ۸۰۰  هزار دلار استرالیا باشد که از این میزان سرمایه حدوداً ۲۰۰ هزار دلار آن  باید در استرالیا سرمایه گذاری شود.

– شما باید یک ایده و یا طرح تجاری مبتکرانه داشته باشید و به اداره مهاجرت استرالیا ارائه دهید

– شما باید گردش مالی سالیانه، حداقل ۲ میلیارد تومان در دو سال گذشته را ارائه دهید

– شما باید بتوانید برای اخذ این ویزا حداقل ۶۵ ج امتیاز مورد نیاز را کسب کنید

 چنانچه همه شرایط بالا فراهم بود و شما موفق به اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا شدید، یک ویزای چهارساله اولیه دریافت می کنید، سپس شما برای تبدیل این ویزا به ویزای دائم نیازمند شرایط زیر می باشید،

– تاسیس کسب و کار و یا شروع فعالیت تجاری بعد از حداکثر دو سال از دریافت ویزا( که مبلغ این سرمایه گذاری حداقل باید ۲۰۰ هزار دلار استرالیا باشد)

– گردش مالی سالیانه حدود ۳۰۰ هزار دلار استرالیا در تجارت و یا کسب و کار تاسیس شده شما در استرالیا

– استخدام دو کارمند استرالیایی و یا انتقال مبلغ ۶۰۰ هزار دلار سرمایه ( از طریق کاری و تجاری یا از طریق شخصی)  به  استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

 یکی از روش های اخذ اقامت استرالیا ازدواج با یک فرد استرالیایی یا شخصی که تابعیت استرالیا را داشته باشد و یا حداقل اقامت وی تثبیت شده باشد، می باشد. همچنین اگر فرد مورد نظر شهروند  کشور نیوزلند باشد و یا اقامت کشور نیوزلند را داشته باشد نیز امکان پذیر می باشد. البته توجه داشته باشید که فردی که از طریق ازدواج اقدام می کنند طبق قوانین مهاجرت دولت استرالیا، از همان ابتدا اقامت دائم دریافت نمی‌کند، در ابتدا اقامت موقت دریافت می کند که می تواند آن را به صورت سالیانه تمدید کند .

 شما برای کسب اقامت دائم باید اثبات کنید که  مدت زمان طولانی با همسر خود در استرالیا زندگی کرده‌اید، که البته شرایط و نکات ظریفی وجود دارد که با توجه به شرایط متقاضیان مختلف، متفاوت می باشد .

 اگر از خارج از استرالیا اقدام می کنید، ابتدا اقامت موقت ۲ ساله را از طریق ویزای ۳۰۹  استرالیا دریافت کرده و پس از ۲ سال زندگی در صورت ارائه مدارک مورد نیاز به اداره مهاجرت استرالیا می توانید از طریق ویزای ۱۰۰ استرالیا اقامت دائم این کشور را به دست آورید .

 اگر داخل استرالیا هستید و اقدام به ازدواج کنید ابتدا ویزای ۸۲۰ استرالیا را به مدت ۲ سال دریافت می کنید و پس از ارائه مدارک و شواهد مورد نیاز به اداره مهاجرت استرالیا می توانید جهت اخذ ویزای ۸۰۱ استرالیا اقدام کرده و اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید .

مهاجرت به استرالیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

اخذ تابعیت از طریق تولد در استرالیا از قانون خون پیروی می‌کند بدین معنی که کودک متولد شده در استرالیا تابعیت والدین خود را دریافت می‌کند و صرفاً متولد شدن در خاک استرالیا باعث اخذ تابعیت برای این نوزاد نمی باشد.

 اما اگر یکی از والدین کودک استرالیایی باشد یا تابعیت استرالیا را داشته باشد به کودک متولد شده در استرالیا تابعیت می دهند وهمچنین والدینی که با داشتن اقامت استرالیا در خارج از استرالیا زندگی می کنند پس از تولد فرزندشان در خارج از استرالیا می توانند برای کسب اقامت فرزندشان در استرالیا درخواست دهند .

برای دریافت مشاوره رایگان جهت مهاجرت با کارشناسان ما تماس بگیرید.