تجارت

تیم مشاوران موسسه محمدی به همراه وکلای مجرب و با تجربه اتریشی و دیگر کشورهای اروپایی با بهره گیری از تخصص  و تجربه مناسب در عرصه مذاکرات بین المللی و همکاری با شرکتهای تولیدی در اروپا قادر به ارائه خدمات زیر میباشد:

صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز

 •  بازاریابی و فروش محصولات شما در اروپا
 •  صادرات ایران به اروپا
 •  واردات ایران از اروپا

خدمات مشاوره جهت اخذ نمایندگی انحصاری برندهای برتر اروپا شامل

 • دریافت نمایندگی تولید محصولات در ایران( انتقال خط تولید محصولات+ انتقال دانش تولید محصولات )
 • دریافت نمایندگی فروش محصولات( کسب نمایندگی به عنوان عاملیت فروش و توزیع و پخش می اروپا در ایران )

  خدمات مشاوره جهت جذب سرمایه گذار بین المللی ، خدمات مشاوره و همیاری در مذاکرات و قراردادهای فی مابین شرکت های ایرانی و خارجی ، خدمات مشاوره سرمایه گذاری در اروپا، خدمات مشاوره ثبت شرکت های تجاری در اروپا

 شرکت های اروپایی جهت توسعه و گسترش فعالیت‌های تجاری خود ترجیح می‌دهند که جهت تاسیس شعبه در کشورهای دیگر اقدام کنند که از طریق اشخاص حقیقی و حقوقی قابل انجام می باشد .ایرانیان ساکن ایران می تواند جهت اخذ نمایندگی شرکت‌های اروپایی و تاسیس شعبه ای از یک شرکت اروپایی در ایران اقدام کنند .

 به این نکته توجه داشته باشید که اخذ نمایندگی شرکت های اروپایی توسط ایرانیان به دلایل مختلفی مورد توجه شرکت های اروپایی می باشد که از مهمترین آنها : نیروی کار ارزان در ایران، دستیابی به بازار ایران با توجه به تقاضای بالا در ایران، نزدیکی ایران به کشورهای اروپایی  می باشد .

اخذ نمایندگی شرکت‌های اروپایی چگونه است؟  اخذ نمایندگی برندهای برتر اروپا چه شرایطی دارد؟  مدارک لازم جهت اخذ نمایندگی شرکت های اروپایی در ایران چیست؟ شرایط و مراحل اخذ نمایندگی شرکت های خارجی چیست؟  تفاوت شعبه و نمایندگی یک شرکت چیست؟

 در مرحله اول شما به عنوان متقاضی اخذ نمایندگی یک شرکت اروپایی باید اقدام به مکاتبه با شرکت مورد نظر کنید( از طریق ایمیل) که در صورت نیاز موسسه محمدی امکان ملاقات حضوری برای شما را فراهم می کند ، در مرحله بعد در نظر داشته باشید که زمینه فعالیت شرکت شما ما با شرکت مورد نظر در اروپا باید مرتبط باشد تا مراحل اخذ نمایندگی تسهیل گردد ، همچنین نکته مورد توجه دیگر شرایط مالی شرکت شما و شرکت موردنظر در اروپا می باشد.

 

تفاوت اخذ شعبه و اخذ نمایندگی

پس از اخذ شعبه یک شرکت اروپایی شما امکان فروش و ارائه خدمات شرکت اصلی را در منطقه ای که فاصله زیادی با شرکت اصلی دارد گسترش می دهید که تمامی اختیارات و تعهدات شعبه با موافقت و بررسی شرکت اصلی تعیین می‌شود و مسئولیت حقوقی شعبه بر عهده شرکت اصلی می باشد . اما پس از اخذ نمایندگی فرد حقیقی یا حقوقی( مقیم ایران) بر اساس قرارداد نمایندگی منعقد شده انجام بخشی از وظایف و مسئولیت‌ها را مستقیماً بر عهده می گیرد و تمامی مسئولیت های حقوقی بر عهده نماینده جدید میباشد .

 برای کسب اطلاعات و مشاوره تخصصی با گروه مشاوران ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

سرمایه گذاری خارجی چیست؟

مشاوره سرمایه گذاری خارجی در واقع راهکاری برای خرید و کسب دارایی در دیگر کشورها می باشد. انواع سرمایه گذاری خارجی به دو بخش سرمایه گذاری مستقیم و سرمایه گذاری غیر مستقیم( سهامی) تقسیم می شود

 سرمایه گذاری مستقیم:

شامل احداث کارخانجات مشارکت در پروژه‌های مشترک، به خصوص در احداث و راه‌اندازی واحدهای  تولیدی که محصولات آنها قبلاً به طور مستقیم وارد می شده اند . سرمایه گذاری برای کشورهای در حال توسعه امری بسیار حیاتی می باشد زیرا طبق گزارش کنفرانس توسعه و تجارت سازمان ملل کشورهایی که قادر به جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی نباشد در صحنه اقتصاد جهانی در معرض قرار گرفتن در حاشیه هستند.

 سرمایه گذاری غیر مستقیم ( سهامی) :

خریداران اوراق قرضه و سهام شرکتهای مختلف در بازار بورس و قبوض سپرده در بانک های خارجی از انواع سرمایه گذاری سهامی یا غیر مستقیم می باشند . که در این نوع سرمایه گذاری خارجی هیچ مسئولیت مالی متوجه شما نیست و شما در اداره واحدهای تولیدی هیچگونه نقش مستقیمی ندارید در این روش سرمایه گذاری شما قادر هستید در هر زمان با فروش اوراق بهادار و یا سهام خود سرمایه را به کشور خود بازگردانید.

مزایای ثبت شرکت در اروپا
 •  مالکیت صد در صد سهام شرکت
 • شرکت در مناقصات و مزایدات بین المللی
 •  فرصت های شغلی فراوان
 •  امکان تجارت با کل دنیا بدون هیچ گونه محدودیت
 • امکان افتتاح حساب بانکی بدون مالیات در دیگر کشورها
 •  امکان دریافت اقامت برای مدیرعامل شرکت
 •  امکان دریافت وام های تجاری با کارمزد بسیار پایین
 • امکان دریافت اقامت برای مدیرعامل همراه با خانواده

لازم است بدانید که وقتی شما با هویت حقوقی در اروپا شروع به فعالیت تجاری می کنید باید بدانید که تجارت در اروپا کاملاً علمی و عاری از هرگونه تحریم و محدودیتی می باشد، لذا هر چه سیاست فروش و بازاریابی شما قوی تر و اطلاعات شما نسبت به قوانین تجاری اروپا بالاتر باشد میزان موفقیت شما در زمانی کوتاه بسیار بالا خواهد بود. لازم به توضیح است جهت اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت شما نیازمند ارائه طرح و برنامه  (Business Plan) تجاری یا صنعتی قابل قبول، سودآور و قابل اجرا در اروپا می باشید که در این زمینه شرکت ما توسط کارشناسان رسمی و متخصص خود شما را به خوبی  یاری می کنند.

( جهت هرگونه مشاوره و کسب اطلاعات جهت ثبت شرکت و شروع فعالیت تجاری و همچنین اخذ اقامت با مشاوران ما تماس بگیرید.)

 مراحل انجام کار:

 ۱) تکمیل و تحویل مدارک لازم متقاضی به شرکت ما جهت استعلام امنیتی از اتحادیه اروپا

 ۲) تشکیل پرونده از طریق گروه وکلای ما در اروپا و هماهنگی با وزارت بازرگانی و وزارت امور خارجه

 ۳)دریافت موافقت دولت کشور اروپایی مورد نظر نسبت به بیزینس پلن و اجازه فعالیت تجاری برای متقاضی

۴) تعیین وقت مصاحبه در سفارت کشور مورد نظر و دریافت ویزای دی برای فرد متقاضی و خانواده ایشان

 ۵)حضور در کشور مورد نظر و دریافت اقامت یکساله و انجام مراحل ثبت شرکت

 پس از گذشت یک سال و ارائه گزارش کاری شرکت اقامت به مدت دو سال دیگر تمدید خواهد شد با پایان اقامت ۲ ساله و ارائه گزارش کاری مثبت در انتهای فعالیت سه ساله شرکت به فرد متقاضی و خانواده ایشان اقامت دائم تعلق میگیرد.

 مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه ثبت شرکت و اخذ اقامت می باشد.

مهمترین موارد در ثبت شرکت در اروپا

۱) دریافت ویزا برای مدیرعامل  (در اروپا مدیرعامل تنها شخص حقوقی از شرکت میباشد که باید مسئولیت تمام فعالیت‌های تجاری  و مالی شرکت را عهده  دار باشد)

۲) تنظیم اساسنامه با شناخت کامل از نیازهای شرکت و محدودیت اقتصادی موجود در علیه ایران

 ۳) انتخاب مدیرعامل از میان یکی از اعضای هیئت مدیره( طبق قوانین اروپا و مدیرعامل باید اقامت اروپا را داشته باشد که البته این قانون تبصره های گوناگونی دارد)

۴) آدرس فیزیکی دفتر شرکت در اروپا

 ۵) حساب بانکی شرکت که در حال حاضر کمتر بانکی به ایرانیان خدمات بانکی بین المللی از جمله اعتبارنامه اسنادی( LC ) ارائه می دهد

  ۶) کد مالیاتی- حسابرس و مشاور حقوقی و مالیاتی شرکت

 برای کسب هرگونه اطلاعات تخصصی و اخذ مشاوره رایگان با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

توجه داشته باشید که تفاوت اصلی و عمده انواع شرکت ها در به ثبت رسیدن در ادارات مختلف است که در اقامت و در اخذ تسهیلات بانکی تاثیر مستقیم خواهد داشت.  در مواردی دیده شده است که بعضی از متقاضیان یا دلالان موفق به اخذ اقامت از طریق شرکت نوع شده اند ولی بعدا متقاضی در بحث مالیات با مشکلات عمده مواجه می شود و موفق و تمدید اقامت نخواهد شد گروه مشاورین و کارشناسان موسسه محمدی با سالها تجربه و دفاتر مستقر در اروپا نه تنها تا پایان تعهدات خود بلکه تا سال های بعد وبرای تمدید اقامت در کنار متقاضیان عزیز خواهند بود.

 دیده شده است در برخی موارد با ثبت شرکت توسط افراد ناآگاه نه تنها ثبت ‌شرکت به اقامت ختم نخواهد شد بلکه متقاضی پس از ۳ ماه مشمول جریمه های مالیاتی سنگین خواهد شد و شرکت وی به عنوان یک شرکت بدهکار و ورشکسته برای همیشه در اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند حتی اگر جریمه‌های دولتی آن پرداخته شوند.

تیم مشاوره‌ای محمدی از لحظه ورود شما خدمات کاملی از جمله :تشریفات فرودگاهی، تشریفات و همراهی در کشور مورد نظر، خدمات اجاره دفتر کار،  امور حسابداری و مالیاتی ، انجام امور تبلیغاتی و خرید ملک را به شما متقاضیان عزیز ارائه خواهد کرد.

برای انجام خدمات بازرگانی و تجاری از جمله :

 تدوین طرح توجیهی

 تدوین قرارداد تجاری

 خرید کسب و کار

 بازاریابی محصولات ایرانی

 ثبت برند

 خدمات صادرات و واردات

 خدمات نمایشگاهی

 مذاکرات و خرید کالا

با مشاورین و متخصصان موسسه محمدی تماس بگیرید