انواع اقامت کانادا

اقامت دائم کانادا –  اخذ پاسپورت کانادا – روش های مهاجرت به کانادا

چگونه برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنیم ؟ شرایط دریافت شهروندی و پاسپورت کانادا چگونه است ؟ آسان ترین روش مهاجرت به کانادا کدام است ؟ چگونه می توان از روش سرمایه گذاری اقامت دائم کانادا را گرفت ؟ این ها همه و همه سوال هایی است که در ذهن شماست و ما اینجا به تمامی آنها پاسخ خواهیم داد. بالا بودن سطح زندگی، رفاه شرایط زندگی در کشور مهاجر پذیر کانادا علتی است که سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می‌کنند و برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام می کند.

روش های اخذ اقامت دائم کانادا چیست ؟ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل ،اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار ، اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج ، اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تولد

برای دریافت مشاوره رایگان جهت اخذ اقامت دائم کانادا با ما تماس بگیرید

 کانادا

کانادا کشوری پهناور در شمال قاره آمریکای شمالی است که متشکل از ۱۰ استان می باشد و از سمت جنوب با ایالات متحده  آمریکا همسایه است. مرز مشترک بین کانادا و ایالات متحده آمریکا طولانی ترین مرز زمینی در جهان می باشد که این باعث شده است کانادا با آمریکا  بزرگترین روابط اقتصادی جهان را داشته باشند.

برای اخذ اقامت دائم کانادا روش های متعددی وجود دارد که در تمامی روش های اخذ اقامت دائم کانادا عوامل متعددی از جمله سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، تمکن مالی، سابقه کاری اهمیت فراوانی دارند.

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل (Study Permit)

از جمله مزیت های اخذ ویزای تحصیلی کانادا اجازه کار هفتگی (۲۰ ساعت در هفته ) می باشد در زمان تحصیل و همچنین اینکه فرد متقاضی بلافاصله پس از فارغ التحصیل شدن می تواند مشغول به کار شود و کسب درآمد کند. برای کسب ویزای تحصیلی کانادا داشتن یک رزومه کامل از جمله مدرک زبان، برخوردار بودن از تمکن مالی، و همچنین نداشتن گپ تحصیلی، داشتن معرفی نامه قوی از دو استاد، مقالات ثبت شده و معتبر، همگی موثر می باشند.

شما می توانید از طریق ویزای تحصیلی و ویزای دانش آموزی به کانادا سفر کنید.

 ویزای دانش آموزی کانادا چیست ؟

شما اگر هنوز به سن قانونی نرسیده اید(زیر 18 سال) میتوانید برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا اقدام کنید و برای تحصیل به کانادا مهاجرت کنید .  برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا از این طریق والدین و یا سرپرست شما باید ثابت کنند که تمامی هزینه های زندگی و تحصیل شما را پس از مهاجرت به کانادا می پردازند.

 شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست ؟

آیا اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است ؟

 هزینه تحصیل در کانادا چگونه است ؟

 مهاجرت تحصیلی به کانادا می تواند زمینه های اخذ اقامت دائم کانادا را فراهم کند، اما صرفا تحصیل در کانادا منجر به اخذ اقامت دائم نخواهد شد،شما میتوانید در مقاطع مختلف لیسانس ،فوق لیسانس،دکترا در کانادا ویزای تحصیلی دریافت کنید و همجچنین در انجا مشغول به کار شوید .

 به منظور تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های کانادا مدارک زیر مورد نیاز می باشد:

– مدرک دیپلم، مدرک زبان(ایلتس6)  که تحصیل در این مقطع در کانادا حدود سه تا چهار سال طول می کشد.

  برای تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس نیاز به چه مدارکی دارید؟

 در مقطع فوق لیسانس شما نیاز به مدرک لیسانس و ریز نمرات این مقطع همچنین نیاز به مدرک زبان ایلتس 6.5  ، که تحصیل در این مقطع در کانادا حدوداً دو سال طول می کشد. البته دریافت ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان هم امکان پذیر می باشد، که در صورت عدم ارائه مدرک زبان ‌می توانید قبل از شروع تحصیل خود در کانادا دوره های زبان انگلیسی را در کانادا بگذرانید .

 فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس می توانند پس از پایان تحصیل اقامت کاری کانادا را دریافت کنند.

 برای تحصیل در مقطع دکترا در کانادا شما نیاز به استاد راهنما( سوپروایزر) دارید، که از قبل با شما مصاحبه نموده و تمایل به همکاری با شما در یک پروژه علمی را داشته باشد. در این مقطع شما نیازمند رزومه خوب علمی، مدرک زبان( با نمره بالا) و همچنین مقالات علمی معتبر می باشید . با تحصیل در مقطع دکترا در کانادا شما می توانید در صورت انجام فعالیت های علمی و تحقیقاتی حقوق دریافت کنید.

 بورسیه تحصیلی به چه کسانی تعلق می گیرد ؟

میگیرد که دارای رزومه ی علمی قوی باشند، اگر به دنبال بورسیه تحصیلی کانادا هستید باید بدانید که آن به افرادی تعلق همچنین از نمره آیلتس بالای ۷ برخوردار باشند، و مهمتر از همه حداقل دارای دو الی سه مقاله معتبر  باشند.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار

یکی از بهترین روش های اخذ اقامت دائم کانادا مهاجرت کاری به کانادا می باشد یکی از بهترین و ارزان ترین راه های مهاجرت به کانادا می باشد.

(Skilled Worker) ویزای کاری کانادا بر اساس سیستم امتیاز بندی میباشد اسکیل ورکر

(EXPRESS ENTRY) بر اساس سیستم

در ابتدا نیاز است است که تخصص و رشته تحصیلی شما در مشاغل مورد نیاز کانادا موجود باشد تا بتوان پس از آن به سیستم امتیاز بندی پرداخت. این سیستم  به دو مرحله تقسیم می شود: که در ابتدا شما به عنوان متقاضی اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای کار باید از۱۰۰  امتیاز موجود حداقل ۶۷ امتیاز را به دست آورید، که از جمله عوامل موثر در این امتیاز بندی رامی توان میزان تحصیلات، سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی، سن و مدرک زبان نام برد.

پس از محاسبه امتیاز اگر شما امتیاز لازمه را کسب نمودید وارد مرحله دوم که بسیار مهم و سخت می باشد می شوید، در این مرحله شما باید از ۱۲۰۰ امتیاز موجود حداقل ۴۶۰ امتیاز را کسب نمایید که در این مرحله نمره زبان بسیار مهم است است تا بتواند امتیاز شما را از دیگر افراد پیش برد.

تمامی توضیحات بالا درباره اسکیل ورکر کانادا بود، اما این  تنها روش برای کار در کانادا نیست، بدین صورت که اگر شما بتوانید از یک کارفرما در کانادا پیشنهاد کار یا جاب آفر داشته باشید هم میتوانید ویزای کار کانادا را دریافت کنید.

در بعضی از استان ها اقامت موقت به شما داده میشود که پس از ۳ سال تبدیل به اقامت دائم کانادا می شود اما در برخی استان‌های دیگر کانادا که در مشاغل خواص با کمبود نیروی کار مواجه هستند، اگر شما پیشنهاد کاری در این مشاغل خاص دریافت کنید از ابتدا به شما اقامت دائم کانادا داده می شود.

 در صورت نیاز به هرگونه مشاوره تخصصی رایگان با مشاوران ما تماس بگیرید و یا فرم مشاوره رایگان را تکمیل نمایید .

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری(Investing in Canada)

۱۰۰هزار دلاری اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری ، اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری ، اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری ۸۰۰ هزار دلاری

  سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا چیست؟ برنامه کارآفرینی ۱۰۰ هزار دلاری بی بی سی چیست؟

سرمایه گذاری در طرح ۱۰۰ هزار دلاری بریتیش کلمبیا چگونه است؟

برنامه ویزای کار دربریتیش کلمبیا برای بسیاری از کارآفرینان مناسب خواهد بود ، که در این برنامه ویزای موقت به صورت دو ساله در ابتدا داده میشود تا بتوانید بیزینس مورد نظر خود را آغاز کنید و پس از آن برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

نشان در روش سرمایه گذاری ۱۰۰هزار دلاری  شما باید ۳۰۰ هزار دلار کانادا را در حساب بانکی خود به عنوان تمکن مالی دهید و از تنها مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آن جهت سرمایه گذاری اصلی استفاده کنید.

این نوع سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا با مرکزیت شهر ونکوور کانادا می باشد شما باید اثبات کنید طی ۵ سال گذشته ۳ تا ۵ سال سابقه کار مدیریتی دارید، حداقل  مدرک تحصیلی در این روش فوق دیپلم می باشد و شما نیازمند مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره  ۴.۵ می باشید.

البته توجه داشته باشید که در این روش ، سرمایه گذاری باید در منطقه ای در ۳۰ کیلومتری مرکز استان که جمعیتی کمتر از۷۵,۰۰۰ نفر باشد انجام گیرد.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری

سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری کانادا چیست ؟

 در این سرمایه گذاری شما باید در ابتدا مبلغ ۶۰۰ هزار دلار کانادا را به عنوان تمکن مالی در حساب خود به دولت کانادا نشان دهید و در نهایت فقط ۲۱۰ هزار دلار ان را سرمایه گذاری کنید.

تمامی شرایط شبیه به روش ۱۰۰ هزار دلاری می باشد با این تفاوت که در این روش محدودیتی در انتخاب  شهر وجود ندارد و حتی شما می توانید یک بیزینس آماده را در شهر در مورد نظر خود خریداری کنید.

۸۰۰ هزار دلاری اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

 اخذ اقامت دائم کانادا در استان کبک چگونه است؟

در این روش سرمایه گذاری در استان کبک شما باید حداقل مبلغ یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار کانادا را به عنوان تمکن مالی در حساب خود به دولت کانادا نشان داده و مبلغ  ۸۰۰ هزار دلار ان را سرمایه گذاری کنید.

  که این مبلغ به مدت ۵ نزد دولت کانادا نگه داشته می‌شود و پس از آن بدون هیچ سودی به شما پس داده میشود و در نهایت در این روش شما پس از حدود ۲ سال موفق به اخذ اقامت دٰائم کانادا خواهید شد.

این روش یکی از روش های محبوب اخذ اقامت کانادا می باشد و متقاضیان فراوانی دارد و با توجه به ظرفیت محدود آن سریعاً ظرفیت آن تکمیل می شود .

سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری کانادا

 آیا سرمایه گذاری در کانادا برای متقاضیان ایرانی امکان پذیر است؟ بهترین سرمایه گذاری در کانادا کدام است؟ آیا سرمایه گذاری در کانادا منجر به اخذ اقامت دائم کانادا ‌می شود ؟ آیا سرمایه گذاری از طریق خرید ملک امکان پذیر است است ؟ حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چقدراست ؟ چه مدت پس از از سرمایه گذاری در کانادا میتوان اقامت دائم گرفت؟

اگر قصد اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری یا برنامه استارت آپ کانادا دارید برای کسب هرگونه اطلاعات تخصصی و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج

 ازدواج با شهروند کانادا یا فردی که اقامت دائم کانادا را دارد منجر به اخذ اقامت دائم کانادا خواهد شد که پروسه ی  پرونده برای الحاق به همسر در کانادا حدود شش ماه  به طول می‌انجامد و مدارکی برای ارائه به اداره مهاجرت لازم می باشد که طرف مقیم کانادا باید ارائه دهد. تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی همسرش در را در کانادا دارد، و مدارکی که ارائه دهد که رابطه آنها برای زمانی بیشتر از دو سال است.

و در نظر داشته باشید که در این زمینه کلاهبرداری های بسیاری صورت می پذیرد و همچنین اگر ثابت شود که ازدواج صوری می باشد مجازات هایی شامل شما می شود ازجمله جریمه های نقدی و ممنوعیت ورود به کانادا و… .

. و موسسه ما به هیچ عنوان مسیر غیر حقیقی و ازدواج صوری را پیشنهاد نمی کند و مراقب کلاهبرداران باشید.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تولد

کشورها برای اعطای تابعیت به نوزادان تازه متولد شده دو قانون دارد: قانون خاک و قانون خون

اکثر کشورهای اروپا یی از اصل خون پیروی می کند بدین معنی که تنها نوزادانی موفق  به اخذ تابعیت و اقامت می شوند که یکی از پدر یا مادر آنها یا هر دوی آنها شهروندان کشور باشند.

اما کانادا از اصل خاک پیروی می‌کند و نوزادانی که در در خاک کانادا متولد می شوند موفق به اخذ اقامت دائم کانادا و در نهایت تابعیت و پاسپورت کانادا می شوند.

اما دقت بفرمایید که به اعطای تابعیت صرفاً برای نوزاد متولد شده می باشد و برای والدین نوزاد هیچ آثار اقامتی نخواهد داشت.اما زمانی که فرزند شما به سن ۱۸  سال رسید از آنجایی که یک فرد کانادایی محسوب می شود ، در صورت داشتن امکانات مالی می تواند اسپانسر شما شود تا شما بتوانید به کانادا مهاجرت بفرمایید.

تمامی روش های اخذ اقامت دائم کانادا بررسی و گفته شد با تمامی محاسن اقامت‌ کانادا آشنا شدید  بد نیست مقداری در مورد معایب کانادا نیز مطلع شوید .

معایب کشور کانادا چیست ؟

اقامت کانادا بهتر است یا اروپا ؟

برتری اقامت اروپا نسبت به اقامت کانادا چیست ؟

 مهاجرت به اروپا یا کانادا کدام بهتر است؟

 برای اخذ هرگونه مشاوره تخصصی و رایگان با مشاورین موسسه ما تماس بگیرید.